Bez kategorii

Design dobrze zilustrowany

echa_leśne_2

Od niedawno można oglądać w warszawskiej Zachęcie ekspozycję  pod tytułem „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci”. Zebrano w niej prace 14 ilustratorów i projektantów graficznych – m.in. Agaty Królak, Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej, Iwony Chmielewskiej i Dawida Ryskiego. Wystawa jest bardzo ciekawa, nie tylko dla pasjonatów ilustracji, ale też dla samych dzieci. Wiem, bo wybrałam się na nią w zeszłym tygodniu z synkiem i był zachwycony. Polska ilustracja przeżywa dziś prawdziwy boom. Bardzo mnie to cieszy, bo chyba nie ma lepszego sposobu na kształtowanie świadomości estetycznej najmłodszych niż podsuwanie im pięknych książeczek. Ale czy tylko książeczek? Często wiele osób nie wie, że wybitni ilustratorzy patrzą coraz odważniej również w stronę sztuki użytkowej i zapraszani do współpracy przez różne firmy chętnie tworzą prace, dla których ostatecznym nośnikiem staje się niekoniecznie papier.

Spójrzcie, oto moje ulubione projekty, w których maczali palce, a raczej kredki i pędzle, polscy ilustratorzy dla dzieci.

Echa leśne to firma, która tworzy swoje projekty: układanki, tkaniny, pościel i piżamki we współpracy ze zdolnymi, polskimi artystami.  Na jej projektach „wylądowały” prace takich ilustratorów jak Malwina Konopacka czy Tymek Jezierski.

echa_leśne_1

Układanka zwierzątka, której stronę graficzną opracowała Malwina Konopacka

echa_leśne_2

Pościel z ilustracjami tej samej artystki

jezierski_echa_leśne

I jeszcze pościel według projektu Tymka Jezierskiego

Gdyby ktoś zamarzył o własnej galerii ilustracji dla dziecięcej polecam plakaty tworzone piękną kreską. Można je dostać w sklepie wall-being.

plakat-podlej-roslinki

 

plac-zabaw                                                                          Plakaty autorstwa Agaty Królak

lody-dla-ochlody

najlepsza-zabawa

…oraz Oli Płocińskiej.

A co powiecie na mozaikę?

Trufle to firma produkująca na zamówienie szklane mozaiki. Można puścić wodze fantazji i zamówić u nich dowolny projekt albo też skorzystać z gotowych już wzorów, jak te stworzone przez inną znaną ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.

jesien

lato_4

interior, comfortable loft, modern furniture, living room
Mozaiki Trufle, kolekcja „Refleksy”, projekt Aleksandra Krzanowska

Jeśli więc, tak jak ja lubicie czytać i oglądać ze swoimi dziećmi książeczki, to śmiało szukajcie w nich inspiracji również na upiększenie najbliższego otoczenia.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z podlinkowanych stron producentów lub sprzedawców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

Bez kategorii

Å jak ÅOOMI (i nowy początek)

21

 Kiedy do ostatniego numeru Czas na wnętrze (zobacz P.S. na samym dole wpisu) zaproponowałam artykuł o marce Åoomi wiedziałam, ż...

Bez kategorii

Finał konkursu „Diament Meblarstwa 2016”

4

 8 grudnia 2015 roku o na krótko przed godziną 15-ą nie mogłam znaleźć w moim przedpokoju drugiego buta. Jeden miałam na nodz...

Bez kategorii

Podróż w kosmos w starej stodole

img_4133-e1463396086358-1024x1024

Zajmowanie się zawodowo i hobbistycznie szeroko pojętą estetyką ma swoje plusy, ale też minusy... Złe strony mojej pracy są tak...

No comments

Leave a comment