O MNIE

Izabela Zieba-95-Edit
Fot. Magdalena Trebert / www.trebert.pl

                         

Kim jestem?

Mam na imię Iza. Skończyłam z wyróżnieniem trzy uniwersytety, pracowałam w dwóch korporacjach, ale to, co chcę w życiu tak naprawdę chcę robić odkryłam dopiero, gdy kilka lat temu zaczęłam zarządzać taborem kolejowym. Codziennie wieczorem szukałam zaginionych lokomotyw, wkładałam wagony do plastikowych pojemników, dokładałam do nich tory i mosty. Praca, wydawać by się mogło, niezbyt ciekawa, ale przynosiła mi niezwykłe uznanie szefa – mojego małego synka. Zazdrościłam mu tej iskierki zadowolenia w oczach, tego wielkiego zachwytu nad prostymi rzeczami. Moim marzeniem było dostrzec podobne emocje u siebie i u innych. I wtedy odkryłam, że i ja mam swój własny pociąg – do dizajnu i pięknych wnętrz. Założyłam więc bloga i zaczęłam o tym pisać. Po kilku miesiącach istnienia w sieci strona Finch at home znalazła się na pierwszym miejscu rankingu  blogów o designie miesięcznika PRESS (05/2014) zdobywając uznanie  branżowych dziennikarzy i architektów. Czułam jednak, że to dopiero początek podróży. Dziś moja lokomotywa ciągnie nie tylko ten blog, ale również felietony i autorskie rubryki w czasopismach wnętrzarski i o dizajnie. Chcesz wiedzieć gdzie publikuję? Wejdź do zakładki ZIĘBA W MEDIACH.

O czym jest ten blog?

Ten blog jest o dizajnie, a dizajn to dla mnie sztuka urządzania świata tak, aby był on lepszy, ale i ładniejszy. Piszę o pięknych wnętrzach, ciekawych przedmiotach. Odkrywam społeczną misję dobrego projektowania, przedstawiam sylwetki ludzi, którzy za nim stoją. Gdy teksty stają się zbyt wydumane i górnolotne wychodzę z gabinetu do pokoju obok. Tam mój młodszy syn wyrywa starszemu z rąk lokomotywy. Obaj sprowadzają mnie na ziemię.

Kto to wszystko czyta?

Wśród czytelników jesteś TY, ludzie zainteresowani tematem dizajnu i urządzania wnętrz, dziennikarze, osoby przeprowadzające remont, budujące dom, urządzające dom lub mieszkanie, a także szukający ładnego prezentu. Oprócz tego czytają mnie artyści, projektanci, dizajnerzy, PR-owcy, marketingowcy, Pan Rysio z firmy budowlanej X, inne blogerki oraz osoba nabijająca mi największe statystyki – moja Teściowa.